2017.11.18, szombat

Bursa Hungarica Ösztöndíjprogram eredményhirdetése

Bursa Hungarica
Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata részéről tájékoztatjuk Tisztelt Lakosainkat, hogy a Bursa Hungarica Önkormányzati Ösztöndíjprogram 2014. évi fordulójára benyújtott pályázatokról a 186/2013. (XI.21.) számú Kt. határozatával, az alábbiak szerint döntött a képviselő-testület:

A kiírásra összesen 10 pályázat érkezett. Mindegyik pályázat megfelelt az előírásoknak, így érvényes és eredményes volt.

Az „A” típusú kiírásra 8 pályázat érkezett. A pályázókat a 2013/2014. tanév II. és a 2014/2015. tanév I. félévére vonatkozóan 5000,- Ft/fő/hó összegű támogatásban részesíti az önkormányzat.

A „B” típusú kiírásra 2 pályázat érkezett. A pályázókat – sikeres felsőoktatási felvételi esetén – 2014/2015, 2015/2016 és 2016/2017. tanévre vonatkozóan 5000,- Ft/fő/hó támogatásban részesíti az önkormányzat

A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer célja az esélyteremtés érdekében a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőfokú tanulmányainak támogatása. E cél elérésének érdekében a kormány mind központi költségvetési, mind pedig önkormányzati forrásokat is mobilizál. A Bursa Hungarica többszintű támogatási rendszer, amelynek pénzügyi fedezeteként három forrás szolgál: a települési önkormányzatok által nyújtott támogatás; a megyei önkormányzatok által nyújtott támogatás és a felsőoktatási intézményi támogatás. A Bursa Hungarica ösztöndíj intézményi részének forrása a felsőoktatási intézmények költségvetésében megjelölt elkülönített forrás, melyet a felsőoktatási intézmények folyósítanak.

Nyáregyháza, 2013. november 26.

Mészáros Sándor s.k.
polgármester