2018.03.21, szerda
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Bursa Hungarica Ösztöndíjprogram eredményhirdetése

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Bursa Hungarica
Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata részéről tájékoztatjuk Tisztelt Lakosainkat, hogy a Bursa Hungarica Önkormányzati Ösztöndíjprogram 2014. évi fordulójára benyújtott pályázatokról a 186/2013. (XI.21.) számú Kt. határozatával, az alábbiak szerint döntött a képviselő-testület: 
 
A kiírásra összesen 10 pályázat érkezett. Mindegyik pályázat megfelelt az előírásoknak, így érvényes és eredményes volt. 
 
Az „A” típusú kiírásra 8 pályázat érkezett. A pályázókat a 2013/2014. tanév II. és a 2014/2015. tanév I. félévére vonatkozóan 5000,- Ft/fő/hó összegű támogatásban részesíti az önkormányzat.
 
A „B” típusú kiírásra 2 pályázat érkezett. A pályázókat – sikeres felsőoktatási felvételi esetén – 2014/2015, 2015/2016 és 2016/2017. tanévre vonatkozóan 5000,- Ft/fő/hó támogatásban részesíti az önkormányzat
 
 
A Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjrendszer célja az esélyteremtés érdekében a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőfokú tanulmányainak támogatása. E cél elérésének érdekében a kormány mind központi költségvetési, mind pedig önkormányzati forrásokat is mobilizál. A Bursa Hungarica többszintű támogatási rendszer, amelynek pénzügyi fedezeteként három forrás szolgál: a települési önkormányzatok által nyújtott támogatás; a megyei önkormányzatok által nyújtott támogatás és a felsőoktatási intézményi támogatás. A Bursa Hungarica ösztöndíj intézményi részének forrása a felsőoktatási intézmények költségvetésében megjelölt elkülönített forrás, melyet a felsőoktatási intézmények folyósítanak.
 
 
Nyáregyháza, 2013. november 26.
 
 
Mészáros Sándor s.k.
polgármester 
 
 
Cimlapról lekerülés dátuma: 
csütörtök, 2013, december 26 - 08:30