Házi segítségnyújtás

Nyáregyháza község Önkormányzata Képviselő-testülete az Monor Város Gondozási Központtal közalkalmazotti jogviszonyban álló, főfoglalkozású hivatásos gondozók által biztosítja a házi segítségnyújtás szolgáltatást, gondozást Nyáregyháza község azon polgárai részére, akik idős koruk, egészségügyi állapotuk, vagy más ok miatt önmagukról gondoskodni nem tudnak, és róluk nem gondoskodnak.

A gondozás az otthonukban, a gondozási szükségletnek és az egyéni igényeknek megfelelően történik, és az alábbi szolgáltatásokat jelenti:

• Fürdetés, öltöztetés, mozgás biztosítása,
  • gyógyszeríratás, kiváltás, gyógyászati segédeszközök beszerzése,
  • szükség esetén étkeztetés biztosítása, helybeni bevásárlás, takaríttatás megszervezése,
  • vérnyomásmérés, vércukormérés, diéta ellenőrzése, szükség esetén megfelelő egészségügyi ellátás kezdeményezése,
  • szociális ellátásokhoz való hozzájutás elősegítése (ügyintézés).

A házi segítségnyújtás igénybevétele önkéntességen alapul, tehát biztosítását írásban kell kérni. Ennek első szakaszaként lehetőség van az igény jelzésére Monori Gondozási Központnál (telefon: 29-413-767).

A házi segítségnyújtás igénybevételének szükségességét a háziorvos is jelezheti, az ezt követő eljárás – ha a jogosult ezt elfogadja – egybe esik a megelőzőekkel.

A jelzést követően a gondozó egyeztetést követően kérelmezőt lakásán felkeresi, részletesen tájékoztatja a gondozási szolgáltatás tartalmáról, feltételeiről, segít kitölteni a szükséges kérelem-nyomtatványt.

A kapcsolattartás módja az igény és rászorultság szerint kialakított napi, vagy időszakos gondoskodást megtestesítő közvetlen, személyes kapcsolat, valamint a gondozottal ismertetett elérhetőségű, egyéb kommunikációs eszköz.

Amennyiben úgy érzi, hogy szüksége van a fentiekben vázolt gondoskodásra, úgy igényét jelezze a Gondozási Központ felé.