2020.08.14, péntek
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

Tájékoztató a szelektív hulladékgyűjtésről

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 
Tájékoztató a szelektív hulladékgyűjtésről

A Hírös Hulladékgazdálkodási Kft. ezúton értesíti a Tisztelt lakosságot, hogy a 2013. évben a megváltozott jogszabályi és gazdasági körülmények miatt a zöld hulladék begyűjtési szolgáltatását (ún. zöld zsákos bio- hulladékgyűjtés) nem tudja tovább végezni.

A Társaságunk által önként vállalt, és a lakosság részéről nagy örömmel fogadott szolgáltatás fenntartása a 2012. évben is csak úgy volt lehetséges, hogy annak költségeit az egyéb bevételekből fedezte a Társaság, amire a 2013. évben – önhibáján kívül – már nincs lehetősége.

Sajnos a zöld hulladék a jelenlegi törvényi szabályozás értelmében – begyűjtését illetően – nem tartozik a támogatott hulladékfrakciók közé, illetve az elkészített komposztnak sincs meg a felvevő piaca, így a veszteséges tevékenység végzése veszélyeztetné az újrahasznosítható hulladékok – sárga zsákos – szelektív gyűjtését is.

A 2013. évben a lakosságnak lehetősége lesz a Hulladékgyűjtő udvarokban 10 zsák vagy kéve/háztartás/hét, illetve a nagykőrösi Komposztálóban korlátlan mennyiségben a zöld hulladék díjmentes elhelyezésére. A szolgáltatás igénybevételéhez lakcímkártya bemutatása minden esetben szükséges.

Egyúttal kérjük Önöket arra, hogy amennyiben lehetőségük van a házi komposztálásra, úgy éljenek annak lehetőségével.

A hulladékgyűjtő udvarok címei és nyitva tartása:

  • Monor, Bajcsy-Zsilinszky út 092/11 hrsz. (régi hulladéklerakóval szemben)
  • Pilis, Vágóhíd utca 751/4 hrsz. (Nyárfa utca sarkánál)
  • Nagykáta, Erdőszőlő 0236/4 hrsz.

 

Március 1-től szeptember 30-ig

Hétfő:                  SZÜNNAP
Kedd – Péntek:   9:00 – 17:00
Szombat:             8:00 – 16:00
Vasárnap:            ZÁRVA
Ebédidő:              12:00 – 13:00

Október 1-től február 28-ig

Hétfő:                  SZÜNNAP
Kedd – Péntek:   8:00 – 16:00
Szombat:             8:00 – 16:00
Vasárnap:            ZÁRVA
Ebédidő:              12:00 – 13:00

A Komposztáló Mű címe és nyitva tartása:

Nagykőrös, 0114/4 és 0123/2 hrsz. (szennyvíz teleppel szemben)

Hétfő – Péntek:   7:00 - 15:30
Szombat – Vas.:  ZÁRVA
Ebédidő:              12:00 – 12:30

A sárga (újrahasznosítható hulladék) zsákokat a gyűjtési napokon reggel 7:00 óráig szíveskedjen kihelyezni az ingatlan elé, mert a hulladékgyűjtő gépjármű elhaladása után a kihelyezett zsákokat nem áll módunkban elszállítani! Amennyiben a zsákba háztartási vegyes hulladék, lom, üveg, vagy nem megfelelő típusú, illetve szennyezett hulladék kerül, úgy Társaságunk jogosult megtagadni annak elszállítását.

A korábbi gyakorlattól eltérően nem lehet plusz zsákot igényelni a polgármesteri hivatalokban, illetve a hulladékgyűjtő udvarokban. Amennyiben a cserezsák kevésnek bizonyul, az újrahasznosítható hulladékokat bármilyen más áttetsző, műanyag zsákban is kihelyezheti!

Nyáregyházán a sárga zsákok elszállítása minden hónap első keddjén történik: Máj. 7; Jún. 4; Júl. 2; Aug. 6; Szept. 3; Okt. 1; Nov. 5; Dec. 3

További információ:

E-mail:     cegled@hiroshulladek.hu
Telefon:   06 (53) 707-061
Honlap:    www.hiroshulladek.hu

 

Hírös Hulladékgazdálkodási Kft.

CsatolmányMéret
PDF icon 2013-as Szelektív Hírlevél196.01 KB