2019.11.20, szerda
  • Nagyítás
  • Kicsinyítés
  • Általános
  • Akadálymentes változat

A nyáregyházi Lázár út szilárd burkolattal történő kiépítése

Nyomtatóbarát változatKüldés email-benPDF változat
Kategória: 

A kedvezményezett neve: Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata

A támogató neve: Pénzügyminisztérium

A támogatás forrása: A beruházás Pest Megye Területfejlesztési Programja keretében a Pest Megyei Fejlesztési Előirányzatból valósul meg.

A projekt címe: A nyáregyházi Lázár út szilárd burkolattal történő kiépítése

A támogatási szerződés száma: PM_ONKORMUT_2018/98

A támogatás összege: 143,84 millió Ft

A beruházás összege: 151,41 millió Ft

A projekt tartalmának bemutatása:

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 143,84 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_ONKORMUT_2018 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú belterületi utak szilárd burkolattal történő kiépítésének, felújításának és korszerűsítésének támogatása gazdaságfejlesztési céllal Pest megye területén” c. pályázati felhíváson.

A beruházás célja az önkormányzat tulajdonában álló, gyűjtőútként funkcionáló, Felsőnyáregyháza központi, frekventált területén fekvő Lázár út szilárd burkolattal történő kiépítése, járdakapcsolatok és parkolók kialakításával, csapadékvíz-elvezetéssel, zöldfelület rendezéssel.

A Lázár úton 4,5 m széles tetőszelvényes (két szakaszon 4,5 m széles egyoldali), 2,5%-os oldalesésű aszfaltburkolatú út épül, két oldalt 1,25-1,25 m széles stabilizált padkával (egy szakaszon további 1-1 m széles földpadkával).

A Református Temetőnél 31,5 m hosszon 3 db 2,5 m széles aszfaltburkolatú párhuzamos parkoló készül, ebből 1 db mozgássérültek számára. A parkolók után 6 állásos kerékpártárolót telepítünk. A várakozóhelyektől akadálymentes öntött aszfalt burkolatú járda épül a temető ingatlanhatára mentén.  A Lázár úti kapubejárók szintbeni csatlakozását a stabilizált padka anyagából építjük ki. Az utcák víztelenítése továbbra is szikkasztóárkokkal kezelhető, kétoldali, illetve egyoldali árkok kerülnek kialakításra.

A megvalósítás helye: Nyáregyháza, Lázár út (1333 hrsz., 1377 hrsz.)

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2019. december 31.