2018.09.23, vasárnap

Pályázatok

A Nyáregyházi Napsugár Óvoda épületének fejlesztése, bővítése, eszközbeszerzések

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 109,14 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_OVODAFEJLESZTES_2017 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú óvodai ellátást nyújtó intézmények fejlesztésének támogatása” c. pályázati felhíváson. A projekt a Nyáregyházi Napsugár Óvoda épületének fejújítására, energetikai korszerűsítésére és bővítésére irányul.

Dr. Marjai Viktor Egészségház épületének korszerűsítése, eszközbeszerzés

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 29,17 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_EUALAPELLATAS_2017 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú egészségügyi alapellátást nyújtó intézmények fejlesztésének támogatása Pest megyében” c. pályázati felhíváson. A projekt a Dr. Marjai Viktor Egészségház épületének felújítására, az egészségügyi alapellátás keretében elérhető szolgáltatások feltételeinek korszerűsítésére irányul.

A felsőnyáregyházi orvosi rendelő korszerűsítése, eszközbeszerzés

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 47,69 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_EUALAPELLATAS_2017 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú egészségügyi alapellátást nyújtó intézmények fejlesztésének támogatása Pest megyében” c. pályázati felhíváson. A projekt a felsőnyáregyházi orvosi rendelő fejlesztésére, az egészségügyi alapellátás keretében elérhető szolgáltatások feltételeinek korszerűsítésére irányul.

A felsőnyáregyházi orvosi rendelő korszerűsítése, eszközbeszerzés

Külterületi helyi közút fejlesztése Nyáregyházán

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 42 491 029 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a VP6-7.2.1-7.4.1.2-16 kódjelű, „Külterületi helyi közutak fejlesztése, önkormányzati utak kezeléséhez, állapotjavításához, karbantartásához szükséges erő- és munkagépek beszerzése” c. pályázati felhíváson. A projekt célja az önkormányzat tulajdonában és kezelésében lévő Kossuthtelepi út fejlesztése.

A Nyáregyházi Községi Könyvtár korszerűsítése, eszközfejlesztése

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 3 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a Nemzeti Kulturális Alap által meghirdetett Közgyűjtemények Kollégiuma 204105/281 kódszámú címzett pályázati felhívásán. A projekt célja a Nyáregyházi Községi Könyvtár szakmai eszközfejlesztése, korszerűsítése, új bútorzat, székek, asztalok és egyéb kiegészítők beszerzésével.

A nyáregyházi Temesvári út szilárd burkolattal történő kiépítése

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzata 26,23 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el a PM_ONKORMUT_2016 kódjelű, „Önkormányzati tulajdonú belterületi utak szilárd burkolattal történő kiépítésének, felújításának és korszerűsítésének támogatása gazdaságfejlesztési céllal Pest megye területén” c. pályázati kiíráson. A projekt keretében Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzatának tulajdonában álló Temesvári út szilárd burkolattal történő kiépítésére került sor.

Kerékpáros közlekedésfejlesztés Nyáregyházán

A Nemzetgazdasági Minisztérium Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzatának „Fenntartható közlekedésfejlesztés Pest megyében” c. felhívására benyújtott „Kerékpáros közlekedésfejlesztés Nyáregyházán” c. pályázatát 263 466 000 Ft összegű támogatásra érdemesnek ítélte (a projekt azonosítószáma: VEKOP-5.3.2-15-2016-00047). A támogatás mértéke a projekt elszámolható összköltségének 100%-a.

Világháborús emlékmű felújítása

Hősök tere

Önkormányzatunk 2016-ban pályázatot nyújtott be a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány által meghirdetett, „Az első világháború történelmi emlékeit őrző emlékművek rendbetétele, renoválása, helyreállítása” c. pályázati felhívásra a Dózsa György út melletti Hősök terén álló I. világháborús emlékmű felújítására, környezetének megújítására. A Támogató döntése alapján önkormányzatunk 1.500.000 Ft támogatást nyert el, melynek nagy részét a meglévő emlékmű helyreállítására, a hiányzó nevek pótlására fordítjuk. Az emlékmű körül térkövezés készül, örökmécsesek, padok kerülnek elhelyezésre, és áramvételi lehetőség is kialakításra kerül.

Civil szervezetek támogatása 2017. évben

Címer

Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete elismeri azt a tevékenységet, amelyet a településen működő civil szervezetek és egyházak az önkormányzati feladatok megvalósításában vállalnak, ezért e szervezetek működéséhez támogatást nyújt. Az önkormányzati támogatás célja a civil társadalom erősítése, a civil szervezetek pártpolitikától mentes társadalmi szerepvállalásának segítése, az önkormányzat és a civil társadalom, valamint egyházak közötti partneri viszony és munkamegosztás előmozdítása. A kitűzött célok elérése érdekében Nyáregyháza Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete a helyi civil szervezetek és egyházak (továbbiakban együtt: civil szervezetek) működésének támogatására a 2/2015 (II. 18.) számú rendelete alapján a 2017. évre, az alábbi pályázati kiírást teszi közzé:

Subscribe to RSS - Pályázatok