2013. április 3-án, szerdán, 18 órai kezdettel összevont szülői értekezlet lesz az általános iskolában a jövő tanévi hit- és erkölcstan oktatás bevezetéséről. Az értekezleten minden helyi történelmi egyház képviselteti magát. A tájékoztatás részletes és mindenre kiterjedő lesz. A téma fontosságára való tekintettel az iskola vezetése számít a szülők megjelenésére!
Európai uniós támogatással megvalósított idegen nyelvi és informatikai képzésen vehet részt Nyáregyházán, a Nyáry Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézményben!
2012. szeptember 1-től új óvodai csoporttal bővül községünk központi óvodája. A megnövekedett gyermeklétszám miatt a fenntartó önkormányzat egy újabb csoport finanszírozása, illetve a szükséges létszámbővítés mellett döntött.
A 2006-ban átadott négy csoportszobával rendelkező központi óvoda eddig három csoporttal működött. A következő nevelési évre jóval több gyermeket írattak be, mint ahány gyermek szeptembertől iskolába megy, így szükségesség vált a férőhelyek számának növelése.